GIMNAZIJA

Za odrasle udeležence izobraževanja v programu Gimnazija, ki v dosedanjem izobraževanju niso bili uspešni, imamo organiziran izpitni način izobraževanja. Ob vpisu pridobijo status dijaka, če predložijo potrdilo, da niso prijavljeni na Zavodu za zaposlovanje.

Izpite lahko opravljajo v rednih mesečnih rokih, v času popravnih izpitov in po dogovoru s profesorji. Konzultacije s profesorji so enkrat tedensko.

Udeleženci imajo možnost konzultacij in deset rednih izpitnih rokov. Izpite lahko opravljajo v rednih mesečnih rokih, v času popravnih izpitov in po dogovoru z učitelji.

Pred opravljanjem izpita s profesorjem opravite konzultacijo, dogovorite se o obsegu snovi in načinu opravljanja izpita.

Ko se na izpit pripravite, to po emailu sporočite tajnici IO, sporočila vam bo termin izpita in vas na izpit prijavila. Ob prijavi na izpit poravnate stroške izpita.

Po uspešno opravljenem izpitu prejmete pri tajnici IO v treh delovnih dneh potrdilo o opravljenem izpitu oziroma spričevalo, če ste opravili vse izpite za letnik.

Obvezni štiriletni predmeti 1. letnik 2. letnik 3. letnik 4. letnik (2*)
Slovenščina 4 4 5 5
Matematika 4 4 5 5
Angleščina (1. tuji jezik) 3 3 3 4
Drugi tuji jezik (1*) 3 3 3 3
Zgodovina 2 2 2 2/3
Obvezni predmeti
Glasba 2 0 0 0
Likovna umetnost 2 0 0 0
Geografija 2 2 2 0/4
Biologija 2 2 2 0/4
Kemija 2 2 2 0/4
Fizika 2 2 2 0
Psihologija 0 2 0 0/6
Sociologija 0 0 2 0
Filozofija 0 0 0 2
Informatika 2 0 0 0
Umetnostna zgodovina 0 0 1 0/5
Interdisciplinarni tematski sklop (3*) 0 3 0

Opombe:

(1*) Dijaki lahko izbirajo med nemščino, italijanščino, francoščino in ruščino kot drugim tujim jezikom.
(2*) V četrtem letniku se poleg obveznih štiriletnih predmetov in filozofije izvajajo le tisti izbirni predmeti, ki si jih dijak izbere za maturo.
(3*) Šola namenja nerazporejene ure v 2. in 3. letniku. V 2. letniku so nerazporejene ure namenjene Interdisciplinarnemu tematskemu sklopu (ITS). ITS lahko zajema družboslovne in/ali naravoslovne predmete. Dijakom ponudimo ITS1-Ljubljana skozi čas in ITS2-Gibanje in narava v sinergiji. V 3 letniku so nerazporejene ure namenjene matematiki, slovenščini in umetnostni zgodovini.

MATURITETNI TEČAJ

Maturitetni tečaj je enoletni izobraževalni program, z organiziranimi predavanji za vse predmete po predmetniku. Predavanja so v obliki modulov, razporejena preko celega šolskega leta. Predavanja potekajo med tednom v popoldanskem času (16.00—19.00), predvidoma od oktobra do maja.

Namenjen je odraslim kandidatom, ki želijo pristopiti k splošni maturi. Udeleženci lahko ob vpisu pridobijo status dijaka, če predložijo potrdilo, da niso prijavljeni na Zavodu za zaposlovanje.

Poleg treh obveznih maturitetnih predmetov - matematika, slovenščina in tuji jezik, izberejo dijaki še dva izbirna predmeta. Izbirajo lahko med: biologijo, kemijo, zgodovino, geografijo in psihologijo.

Za vpis v program maturitetni tečaj morajo biti izpolnjeni predpisani pogoji: končana srednja poklicna, srednja tehniška ali druga srednja strokovna šola oz. uspešno končan tretji letnik gimnazije, če je vsaj za eno leto prekinjeno šolanje. Vpiše se lahko tudi, kdor je opravil pet predmetnih izpitov na nivoju tretjega letnika gimnazije.

Za izvajanje programa mora biti prijavljenih 15 kandidatov. V primeru, da ni dovolj vpisanih kandidatov, programa ne bomo izvajali.

PRIPRAVE NA MATURO

Priprave na maturo so namenjene izboljšanju znanja iz posameznih predmetov pred opravljanjem mature. Predavanja iz posameznega predmeta lahko potekajo enkrat tedensko v popoldanskem času. Izvajajo se le, če je prijavljenih dovolj kandidatov.

Kandidati lahko izbirajo med istimi predmeti kot udeleženci Maturitetnega tečaja: matematika, slovenščina in tuji jezik, biologija, kemija, zgodovina, geografija in psihologija.