VPIS

izobraževanje odraslih

Za vpis v programe izobraževanja odraslih v š. l. 2023/24 oddajte izpolnjeno in vso potrebno dokumentacijo (dokument z osebnimi podatki in dokazila o dosedanji izobrazbi).

Prijava za vpis v programe izobraževanja odraslih

Prenos →

Prijave za vpis v programa Gimnazija in Maturitetni tečaj ter tečaj Priprave na maturo sprejemamo od 15. avgusta do 31. avgusta oziroma do zapolnitve mest. Evidenčnih vpisov ne izvajamo. Izpolnjeno prijavnico in dokazila oddate v tajništvu IO. Ob oddaji prijavnice prejmete podatek za poravnavo stroškov vpisa. Potrdilo o plačilu predložite pred podpisom pogodbe o izobraževanju. Potrdila o šolanju bomo kandidatom, vpisanim v program Gimnazija oziroma Maturitetni tečaj, izdajali ob vpisu za tekoče šolsko leto.

Šolsko leto se prične 1. septembra 2023.

Vabljeni k vpisu!

POTREBNE PRILOGE K PRIJAVI

Program "Gimnazija"

Ob prijavi v program Gimnazija morate predložiti naslednja dokazila o predhodni izobrazbi:

• originale in fotokopije dosedanjega srednješolskega izobraževanja
  • original in fotokopijo obvestila o uspehu

Program "Maturitetni tečaj"

Ob prijavi v Maturitetni tečaj morate predložiti naslednja dokazila o predhodni izobrazbi:

• kandidati, ki ste uspešno zaključili program srednjega poklicnega ali srednjega strokovnega oz. tehniškega izobraževanja: original in fotokopijo spričevala o zaključnem izpitu oz. poklicni maturi ter originale in fotokopije spričeval prvega, drugega, tretjega in četrtega letnika srednje šole;
  • kandidati, ki ste zaključili program poklicno-tehniškega izobraževanja: original in fotokopijo spričevala o poklicni maturi ter originale in fotokopije spričeval prvega, drugega in tretjega letnika programa srednjega poklicnega izobraževanja;
  • kandidati, ki ste zaključili tretji letnik gimnazije, original in fotokopijo spričeval prvega, drugega in tretjega letnika gimnazije ter potrdilo, da niste bili v izobraževalnem procesu vsaj eno leto po zaključenem 3. letniku (slednjega dobite na šoli, kjer ste se nazadnje izobraževali);
  • kandidati, ki imate zaključeno le osnovnošolsko izobrazbo: original in fotokopijo potrdila o opravljenem preizkusu znanja na ravni tretjega letnika gimnazije
  • kandidati, ki ste končali zasebni program Waldorfske gimnazije: spričevalo četrtega letnika.

Tečaj "Priprave na maturo"

Ob prijavi v tečaj Priprave na maturo ni potrebno prilaganje dokazil o predhodnem izobraževanju. Tečaj ne omogoča pridobitve statusa dijaka.

Vpis bo potekal v tajništvu izobraževanja odraslih, soba 107,  od 15. 9. do 30. 9. od 12.00 do 14.00 in po dogovoru.

Ob vpisu skleneta udeleženec in šola Pogodbo o izobraževanju.

Cenik za izobraževanje odraslih v šolskem letu 2021/22

Program Gimnazija

Opis Cena
Vpisnina 200 €