Obrazi prihodnosti

ŠCLJ • Apr 17, 2018

Dijaki 3. letnika Gimnazije Antona Aškerca sodelujejo v projektu časopisa Dnevnik, Obrazi. Namen projekta je, da se dijaki seznanijo z delom novinarja, z nastajanjem novinarskih zvrsti ter nastajanjem časopisa. Teme so vnaprej določene in izžrebane. Naša letošnja tema je Slovenija in migrantska kriza. Članki naših dijakov bodo objavljeni v časopisu Dnevnik v petek, 14. 4. 2017. Med prvomajskimi prazniki pa bodo pri časopisu izdali posebno prilogo s portreti dijakov, ki aktivno sodelujejo pri projektu Obrazi.
Mentorica je Maja Kosmač Zamuda.

April 2017:

V sredo, 12. 4. 2017, smo z dijaki 3. letnika obiskali časopisno hišo Dnevnik. Srečali smo se z novinarko, odgovornim ter tehničnim urednikom, ki so nam predstavili, kako nastaja časopisa in kako poteka delo novinarja. V uredništvu Dnevnika smo nato oddali prispevke naših dijakov, ki so sodelovali v projektu Obrazi prihodnosti. Vabimo vas, da si prispevke ogledate danes, v petek, 14. 4. 2017, v časopisu in na spletnem portalu Dnevnika. Všečkajte pa jih na Facebooku Dnevnika.

V torek, 25. 4. 2017, smo se udeležili zaključne prireditve projekta Obrazi prihodnosti v Lutkovnem gledališču Ljubljana. Srečali smo se dijaki, mentorji in ravnatelji šol, ki smo sodelovale v letošnjem projektu. Naše dijakinje so za dobro in kvalitetno opravljeno delo prejele priznanja.
Po prireditvi smo odšli na srečanje s predsednikom Borutom Pahorjem v predsedniško palačo. Dijaki so se v enournem pogovoru z njim seznanili s stališči gospoda predsednika glede zastavljenih vprašanj in izpostavljenih problemov, ki pestijo mlade.

April 2018:

V sredo, 4. 4. 2017, smo z dijaki 4. letnika obiskali časopisno hišo Dnevnik. Srečali smo se z novinarko, odgovornim ter tehničnim urednikom, ki so nam predstavili, kako nastaja časopisa in kako poteka delo novinarja. V uredništvu Dnevnika smo nato oddali prispevke naših dijakov, ki so sodelovali v projektu Obrazi prihodnosti. Prispevki so bili objavljeni v petek, 6. 4. 2018, v časopisu Dnevnik in na spletnem portalu Dnevnika. Všečkajte pa jih na Facebooku Dnevnika.

Članek Na Aškerčevi dobil vse točke, potrebne za življenje - zapis našega bivšega dijaka Domna Valiča, kjer je opisal svoje spomine in izkušnje iz šole ter njihov vpliv na svoje življenje:

Maja Kosmač Zamuda, mentorica projekta

V torek, 17. 4. 2018, smo se udeležili zaključne prireditve projekta Obrazi prihodnosti v Lutkovnem gledališču Ljubljana. Srečali smo se dijaki, mentorji in ravnatelji šol, ki smo sodelovale v letošnjem projektu. Naše dijakinje so za odlično opravljeno delo prejele priznanja.

Po prireditvi smo odšli v predsedniško palačo na srečanje s predsednikom Borutom Pahorjem in Širin Ebadi, iransko pravnico in borko za človekove pravice, ki je leta 2003 za svoje delo leta prejela Nobelovo nagrado za mir. Dijaki so sodelovali v pogovoru z njo in tako spoznali, da človekove pravice niso vedno in povsod samoumevne, da si je zanje potrebno aktivno prizadevati.

Prispevki naših dijakov so bili objavljeni v petek, 6. 4. 2018, v časopisu Dnevnik in na spletnem portalu Dnevnika. Všečkajte pa jih na Facebooku Dnevnika.

Del Obrazov prihodnosti je tudi članek Na Aškerčevi dobil vse točke, potrebne za življenje - zapis našega bivšega dijaka Domna Valiča, kjer je opisal svoje spomine in izkušnje iz šole ter njihov vpliv na svoje življenje:

Fotoreporterja: Luka Cjuha in Dnevnik

24 Apr, 2024
24 Apr, 2024
Dijakinje in dijaki 1., 2. in 3. letnika si boste 16. maja 2024 v SNG Drama ogledali predstavo Cyrano de Bergerac . Predstava se bo pričela ob 11. uri, zato boste ta dan imeli pouk le do konca 3. šolske ure in po glavnem odmoru skupaj s spremljevalci odšli v Dramo. Ogled predstave smo vključili med kulturno umetniške vsebine v okviru obveznih izbirnih vsebin, zato je udeležba obvezna. Cena vstopnice je 10,00 € in jo boste poravnali z vnaprej izdanimi položnicami. Jana Sepič, l.r. Zdenka Može Jedrejčić, organizatorka obveznih izbirnih vsebin ravnateljica