NA-MA poti

ŠCLJ • Nov 04, 2016

NA-MA poti (naravoslovno matematična pismenost, opolnomočenje, tehnologija in interaktivnost)

Nosilec projekta je Zavod RS za Šolstvo v sodelovanju z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport in EU Evropski socialni sklad.
Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.
Skupna višina sredstev, namenjenih za izvedbo projekta, znaša 4.000.000,00 EUR.

Cilj projekta je razviti in preizkusiti pedagoške pristope in strategije oz. prožne oblike učenja, ki bodo tudi z vključevanjem novih tehnologij pripomogle k celostnemu in kontinuiranemu vertikalnemu razvoju naravoslovne, matematične in drugih pismenosti (finančne, digitalne, medijske, …) otrok/učencev/dijakov od vrtcev do srednjih šol.
Projekt želi opolnomočiti povezovanje med strokovnimi sodelavci, krepiti kritično mišljenje, razviti interdisciplinarno reševanje problemov, vključevanje IKT v reševanje problemov ter razviti in preizkusiti pedagoške pristope in strategije v praksi.
V projektu analiziramo stanje naravoslovne in matematične pismenosti na VIZih. Na osnovi opredeljenih elementov naravoslovne in matematične pismenosti z opisniki razvijamo in preizkušamo didaktične pristope in strategije za vertikalno in horizontalno udejanjanje teh elementov na vseh ravneh znanja v posameznih starostnih obdobjih. Kritično mišljenje v naravoslovni in matematični pismenosti krepimo s poudarkom na argumentiranju, metakognitivnem razmišljanju in medijski kritičnosti. Izboljšujemo strategije interdisciplinarnega reševanja kompleksnih avtentičnih problemov in učenja z raziskovanjem. Premišljeno vključujemo in uporabljamo IKT za vzpostavitev prožnih in inovativnih učnih okolij, igrifikacijo, programiranje, razvijanje logičnega in algoritmičnega mišljenja. Poudarjamo aktivno vlogo vsakega učenca in sodelovanje po načelih formativnega spremljanja ter personalizacijo ter izboljšujemo odnos učencev do naravoslovja in matematike. Pri projektnih aktivnostih izhajamo tudi iz rezultatov in gradiv preteklih projektov s področja naravoslovja in matematike. Vse aktivnosti projekta bodo izhodišče za pripravo priporočil za razvoj naravoslovne in matematične pismenosti v VIZ po vertikali.

Povezava na spletno stran projekta NA-MA POTI poslovodečega partnerja Zavoda RS za šolstvo.

V projekt smo vključeni kot konzorcijski in implementacijski partner.
Trajanje projekta: od 4. novembra 2016 do 30. junija 2022.

V projekt je vključenih 10 učiteljev in ravnateljica: Jasmina Veselinović, Manuela Rigler, Vlado Pirc, Maja Arzenšek Mavrel, Tatjana Špur, Jožica Vatovec, Selma Štula Mastnak, Maja Jug, Maja Kosmač Zamuda, Barbara Dvornik in Zdenka Može Jedrejčić.
Vodja projektnega tima na šoli je Maja Kosmač Zamuda.

24 Apr, 2024
24 Apr, 2024
Dijakinje in dijaki 1., 2. in 3. letnika si boste 16. maja 2024 v SNG Drama ogledali predstavo Cyrano de Bergerac . Predstava se bo pričela ob 11. uri, zato boste ta dan imeli pouk le do konca 3. šolske ure in po glavnem odmoru skupaj s spremljevalci odšli v Dramo. Ogled predstave smo vključili med kulturno umetniške vsebine v okviru obveznih izbirnih vsebin, zato je udeležba obvezna. Cena vstopnice je 10,00 € in jo boste poravnali z vnaprej izdanimi položnicami. Jana Sepič, l.r. Zdenka Može Jedrejčić, organizatorka obveznih izbirnih vsebin ravnateljica